• Koncert "...piosenka jest Kobietą"

          • Uczniowie zyskali pewność siebie, wiarę we własne możliwości i przepiękne wspomnienie. Publiczność zyskała muzyczne dowody na to, że "...piosenka jest kobietą", a Chór ZZa Ucha podsumował wydarzenie śpiewem czystym niczym słowik.

            Dnia 8 kwietnia sala gimnastyczna szkoły w Drewnicy zamieniła się w nastrojowe studio. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz jej absolwenci przenieśli widzów koncertu pt."...bo piosenka jest kobietą" w świat emocji i doświadczeń znanych dla wszystkich Pań - począwszy od małej dziewczynki po mocno stąpającą po ziemi kobietę. To wszystko za sprawą osób, które dzięki pasji do muzyki połączyły siły i stworzyły niezwykły projekt. 

            Wśród nich Ricardo Martinez odpowiedzialny za grę na gitarze, aranżacje i przygotowanie wokalne uczniów, Martyna Ziemba-Martinez wraz z siostrą Anią, które zadbały oprawę wizualną wydarzenia, Mateusz Cebula - basista, Kaja Szymańska - wokal, Mateusz Byk - wokal, Michalina Kozłowska - wokal, Klaudia Rubinowska - wokal, Alicja Irla - wokal, Nadia Rogozińska - wokal, Ilona Groth - wokal, Eliza Fortas wraz z mamą Pauliną Fortas przy akompaniamencie Mateusza Gaska - trio wokalno - instrumentalne, Izabela Politowska-Sas i Natalia Nabrzyska - duet wokalny. Gościem specjalnym wydarzenia był chór Zza Ucha śpiewający pod batutą Pawła Orłowskiego. Wszystkim widocznym i tym mniej widocznym zaangażowanym należą się serdeczne gratulacje i podziękowania.  To był udany wieczór.

          • Konkurs plastyczny "Eko-Marzanna"

          • 26 marca rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Eko-Marzanna"

            Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników, wyróżnionych i zwycięzców oraz podziękowania dla Rodziców, którzy włączyli się w przygotowanie prac konkursowych wraz ze swoimi dziećmi.

          • Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki w Motylkach

          • 21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa, znany jako Dzień Kolorowej Skarpetki. 

            Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej, na znak wsparcia dla osób z trisomią 21 chromosomu, tego dnia  ubrały kolorowe skarpetki nie do pary.

          • Deklaracja dostępności

          • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drewnicy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drewnicy.

            Data publikacji strony internetowej: 2018. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-16.

            Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

            • Na stronie nie zapewniono alternatywy dla treści nietekstowej,
            • Elementy nawigacyjne polegają na właściwościach zmysłowych,
            • Nie spełniono wymagań minimalnego kontrastu pomiędzy tekstem a tłem,
            • Strona używa grafik aby przedstawić tekst,
            • Na stronie internetowej nie zawarto celu linków w kontekście.

            Wyłączenia:

            • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
            • niektóre niedostępne materiały zostały wytworzone przez inne podmioty.

            Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-17.

            Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-04-15.

            Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego.

            Skróty klawiaturowe

            Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

            Informacje zwrotne i dane kontaktowe

            W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Bożena Kowitz, admin@zspdrewnica.pl lub spdrewnica@stegna.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 55 247 17 20. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

            Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

            Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

            Dostępność architektoniczna

            Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drewnicy, ul. Wierzbowa 7, 82-103 Stegna

            1. W budynku znajdują się 2 wejścia. Jest podjazd dla wózków.
            2. Brak windy. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik.
            3. Jest pochylnia przy wejściu głównym. Brak platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
            4. Jest 7 miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
            5. Jest możliwość wstępu z psem asystującym.
            6. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
            7. Są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
            8. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.

            Aplikacje mobilne

            Brak aplikacji mobilnych.

          • Badania przesiewowe w PPP w Nowym Dworze Gdańskim

          • DROGI RODZICU !

            13 maja 2024 roku (poniedziałek) w godzinach od 8.00 do 17.00

             

            Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

            w Nowym Dworze Gdańskim, ul. 3 - go Maja 6

            zaprasza na:

            BADANIA PRZESIEWOWE OKREŚLAJĄCE FUNKCJONOWANIE DZIECKA W ZAKRESIE ROZWOJU:

             

            • PERCEPCJI WZROKOWEJ
            • SPRAWNOŚCI GRAFOMOTORYCZNEJ
            • MYŚLENIA LOGICZNEGO
            • ZASOBU SŁOWNICTWA I WYPOWIADANIA SIĘ


                   Rodzic uzyska informacje o rozwoju swojego dziecka w zakresie funkcji ważnych dla sprawnego nabywania umiejętności czytania i pisania

            Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem:

            55 247 22 82

            Szkoła, Studentów, Dzieci, Deska

             

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY CHĘTNYCH RODZICÓW

            Badanie poprzedzone jest wypełnieniem wniosku przez rodzica z podaniem numeru PESEL dziecka.

            Działania PPP są dla klientów bezpłatne.

          • Trzymaj formę

          • W marcu uczniowie z klasy V brali udział w zajęciach z programu "Trzymaj formę", podczas których dowiedzieli się jak powinien wyglądać TALERZ ZDROWEGO ŻYWIENIA. Na zajeciach uczniowie stworzyli plakaty z propozycją swojego talerza, wykorzystując zdobytą wiedzę oraz materiały ze sklepowych gazetek. 

          • W dniach 17 - 24 kwiecień będziemy obchodzili w  Naszej placówce TYDZIEŃ DLA ZIEMI.

          • 22 Kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi z tej okazji w Naszej szkole przez tydzień będziemy działać lub zmieniać nasze działania z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Posprzątamy okolicę szkoły, udekorujemy drzwi do sal materiałami do recyklingu, zasiejemy kwiaty. 

            Zachęcamy każdego do podjęcia działań, oto przykłady “co każdy z nas może zrobić z okazji Dnia Ziemi?:

            Oszczędzać energię - wyłączać światło i urządzenia elektryczne, gdy ich nie używamy, korzystać z energooszczędnych źródeł światła i ograniczyć korzystanie z klimatyzacji.

            Oszczędzać wodę - ograniczać ilość wody zużywanej podczas kąpieli, mycia naczyń i prania, zwracać uwagę na to, aby nie marnować wody.

            Sortować odpady - dzięki poprawnemu sortowaniu odpadów możemy zminimalizować ilość śmieci, które trafiają na składowiska odpadów i zwiększyć ich recykling.

            Kupować lokalne produkty - wybierając produkty lokalne, wspieramy rozwój lokalnej gospodarki i zmniejszamy ilość emisji związków węgla, które powstają podczas transportu towarów.

            Ograniczać zużycie papieru - zamiast drukować dokumenty, korzystaj z formy elektronicznej, wybieraj papier z recyklingu, korzystaj z dwustronnego druku.

            Używać środków transportu alternatywnego - wybierajmy rower, komunikację miejską, samochody elektryczne lub hybrydowe, dzięki temu zmniejszymy ilość spalin wytwarzanych przez samochody z silnikiem spalinowym.

            Sadzić rośliny - sadzenie roślin pomaga w zwiększeniu ilości tlenu w powietrzu i poprawia jakość powietrza, a dodatkowo przyczynia się do ochrony bioróżnorodności.

            Edukować innych - podziel się swoją wiedzą na temat ochrony środowiska z innymi, promuj zdrowy styl życia, inspirować innych do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

            Pamiętajmy, że każda proekologiczna decyzja ma znaczenie, a Dzień Ziemi to dobry moment, aby rozpocząć działania, które pomogą w ochronie naszej planety.”

            Przydatne strony: https://www.eea.europa.eu/en/countries/eea-member-countries/poland

            https://www.gios.gov.pl/projekt_droga/aktualnosci

            Zespół do spraw organizacji imprez i wydarzeń o charakterze lokalnym.

             

             

             

          • MATEMATYCZNY MIESIĄC MARZEC

          • Dnia 14 marca obchodziliśmy w szkole Święto Ludolfiny czyli  Liczby Pi . Uczniowie klas IV -  VIII mieli możliwość przyłączyć się do międzynarodowego świętowania na lekcjach matematyki podczas, których poznali historię liczby Pi, mogli sprawdzić swoją wiedzę matematyczną rozwiązując quizy, rebusy, zagadki, krzyżówki i sudoku.  Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne oraz formy przestrzenne, których bohaterką była liczba Pi. W głosowaniu tajnym uczniowie zadecydowali, że najlepszą pracę wykonała Otylia Adamowska, II miejsce zajęła Urszula Raboszuk, natomiast III miejsce Milena Gardynik.

            Trzynaście osób podjęło wyzwanie, które polegało na zapamiętaniu jak najwięcej cyfr liczby Pi. I miejsce zajęła zdobyła Aleksandra Hynek wymieniając kolejno 64 cyfry, tym samym ustanowiła nowy rekord szkoły. II miejsce zajęła Zuzanna Kibort  - 53 cyfry, III miejsce Nadia Rogozińska – 47 cyfr.

             

            Dnia 21 marca 2024 r. 40 uczniów z klas II – VIII wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

             

          • Zbiórka na rzecz podopiecznych z Domu Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim

          •  Wychowawca i uczniowie klasy siódmej dziękują Kolegom, Koleżankom, Rodzicom i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do zbiórki na rzecz podopiecznych z Domu Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim. Wasze serce jest tak ogromne, że nie tylko pomogliśmy dzieciom, ale też udało się wspomóc Nowodworskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt ,,Iskierka”. Wszystkie dary -a było ich bardzo dużo- przekazaliśmy dzisiaj potrzebującym! Kolejny raz udowodniliśmy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!

          • Warsztaty pomocy SI

          • Uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawcą oraz p. Izabelą Politowską-Sas i zaproszonym gościem- p. Anną Górską podjęli się tworzenia pomocy do przedszkola, które wspomagają procesy Integracji Sensorycznej. Na warsztatach powstała tablica manipulacyjna (nie obeszło się bez pomocy p. Marka), ścieżka sensoryczna, woreczki i klocki dotykowe. Przy okazji uczniowie pobudzili swą kreatywność, a także zrobili pożyteczną rzecz dla swoich młodszych kolegów i koleżanek! Przedszkolaki pod nadzorem swoich opiekunek mają świetną zabawę, a zarazem trening SI.

          • Gminny konkurs ortograficzny

          • Dnia 23.03.2024 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego o "Bursztynowy Kałamarz Wójta Gminy Stegna". Uczniowie z klas V-VIII napisali tekst dyktanda ułożonego przez p. Andrzeja Kasperka. Tematem przewodnim były zabytki naszego regiionu. Gratulujemy Wszystkim uczestnikom!